tarihçe

 
     

1963 yılında temellerini attığımız Emek Grubu ağırlıklı olarak inşaat taahhüt, gayrimenkul, yapı ürünleri, akrilik küvet ve banyo ürünleri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Ticari hayatına 1963 yılında Emek Nalburiye ile merhaba diyen Emek Grubu o yıllarda demir, çimento ve kereste ticareti yapmak amacıyla kurulmuştur. Daha sonra da seramik karo, vitrifiye banyo ürünleri ve aksesuarları, tesisat ve izolasyon malzemeleri vs. satış portföyümüze katılarak genişleyen ürün yelpazemiz, inşaat ve yapı malzemelerinin hemen her türünü kapsayacak şekilde bugünkü halini almıştır.

Emek Grubu ilerleyen dönemlerde Hızır İnşaat ile inşaat taahhüt ve gayrimenkul alım-satım alanlarında başarılı projeler gerçekleştirmiş ve bu alanda da başarı geleneğini devam ettirmektedir.

Sektördeki bilgi ve birikimleriyle Waterway akrilik küvet üretim tesislerini hayat geçiren grubumuz 6000 m2. kapalı + 4500 m2. açık alana sahip tesislerde üretilen ürünlerini yurt içinde ve yurt dışında bayiiler ve exclusive satıcılar kanalı ile başarılı bir şekilde tüketicinin beğenisine sunmaktadır.

Sektördeki gelişmelere paralel olarak profesyonel ve kurumsal anlamda yapı marketçilik konusundaki başarılı trendini devam ettirerek sektörde öncü ve kalıcı üstünlüğünü her geçen gün biraz daha perçinlemektedir.

Grubumuza bağlı tüm şirketlerin hisseleri % 100 Hızır Ailesi'ne aittir.

Finansmanda hiç bir dış kaynak ve kredi kullanılmamış olup tamamı öz sermayedir.